Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

22 października 2015

To Jeden Z Ważniejszych Warunków Udanego Seksu

Empatia

 

 

 

 

 

 

 

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że niemal wszyscy szukamy sposobów na udany seks. Jedni uważają, że daje go, np. odpowiednie atmosfera Inie ,ze właściwa pozycja, a jeszcze niani, że pieszczoty itd. Te wszystkie czynniki mają na pewno znaczenie i są ważnymi „cegiełkami” udanego współżycia. Jednak jest coś jeszcze ważniejszego. Jest jeszcze coś, co jest absolutnie niezbędne by mieć prawdziwą satysfakcje z seksu. Tym bardzo ważnym czynnikiem decydującym o udanym seksie jest ……empatia.

Jak wykazały wieloletnie badania naukowe (przeprowadzone na całym świecie) osoby, które rozumieją uczucia partnera, cechują się empatią i wysokim poczuciem własnej wartości mogą liczyć na udane życie seksualne. Powstał nawet zespół badaczy w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Heath , który postanowił przyjrzeć się związkowi między psychicznym samopoczuciem, a przyjemnością seksualną. I tak w latach 2001-2003 zespół pod kierownictwem Adeny Galinsky obserwował 3200 studentów w wieku 18-26 lat. Po pewnym czasie uczestnicy eksperymentu zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące poziomu autonomii, poczucia własnej wartości, empatii oraz satysfakcji z życia seksualnego.

Jak można się było spodziewać odpowiedzi mężczyzn i kobiet nieco się różniły. I tak kobiety stwierdziły, że trzema czynnikami wiążącymi się z wysokim poziomem zadowolenia z współżycia są wysoki poziom autonomii, poczucia własnej wartości i empatii. Z kolei u mężczyzn kluczem do satysfakcji z pożycia okazała się przede wszystkim empatia.

Wyniki badań wykazały, że 87 proc. mężczyzn i 47 proc. kobiet osiąga orgazm oraz, że mężczyźni bardziej dążą do zadowolenia partnerki. Wiąże to też prawdopodobnie także z tym, że wtedy u mężczyzn wzrasta poczucie własnej wartości, choć tego badania jednoznacznie nie wykazały. Za to badania pokazały, że mężczyźni mieli szczególną satysfakcje z seksu oralnego, jaki oferują partnerkom. Badania pokazały dobitnie, że dla obu płci zdrowie seksualne jest czymś więcej niż unikaniem zakażenia przenoszonego drogą płciową, niechcianej ciąży, przemocy lub innych problemów. Jest to dobre samopoczucie, związane ze sferą intymną – twierdzi Adena Galinsky, cytowana przez serwis themedguru.com.

Co w takim razie sprzyja empatii w seksie? Z pewnością koncentrowanie się na emocjach i umiejętnym obserowania reakcji partnera. Wskazana też jest dobra edukacja w sprawach seksu. Najlepiej połączyć intuicje z wiedzą i dobrze rozumianą wprawą. Z pewnością rozwijaniu empatii sprzyja regularne uprawianie seksu.. Kreatywność też jest z pewnością ważna. Powoduje lepsze poznawanie potrzeb dobrej strony i pośrednio też wpływa na rozwój empatii między partnerami.

Empatii seksualnej z pewnością mogą pomóc szczere rozmowy o seksie. W Polsce niestety nadal mamy z tym problem. Zbyt rzadko rozmawiamy o tych sprawach wprost. O swoich oczekiwaniach, problemach itd. Są kraje jak np. Szwecja, w których rozmowy o seksie już z nastolatkami są czymś absolutnie normalnym. Niestety u pań pokutuje często myślenie typu, że jak kocha czy mu na mnie zależy to się sam domyśli. Nie jest to prawda z dwóch powodów. Mężczyźni nie dysponują aż tak rozwiniętą intuicją, a poza tym lubią jasne proste przekazy, na zasadzie oczekujesz czegoś ode mnie to mi o tym powiedz. Tak więc jeśli chcesz satysfakcjonującego seksu naucz się empatycznego odczuwania potrzeb partnerki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz