Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

13 marca 2015

Seksualna Pewność Siebie

Seksualna pewność siebie

 

 

 

 

 

 

Pewność siebie to cecha osobowości, o której często się pisze i mówi. Ma ją niezbyt wielu ludzi, a chciałoby ją mieć wielu. Określenie, czym ona jest nie do końca jasne. Naszym zdaniem pewność siebie jest to wysokie poczucie własnej wartości, świadomość swoich silnych i słabych stron. Przy czym niezwykle ważna jest akceptacja swoich słabszych stron bez zbędnego przejmowanie się nimi.

W dziedzinie kontaktów intymnych niezwykle ważna sprawą jest seksualna pewność siebie. Czym jest seksualna pewność siebie? Dlaczego jest tak ważna? Jak ją nabyć, gdy się jej jeszcze nie ma? Na te i inne pytania związane z seksualną pewnością siebie odpowiemy w tym artykule.

W świadomości społecznej seksualna pewność siebie jest kojarzona z mężczyznami. Wiąże się to z archetypowym wizerunkiem dominującego samca i wojownika, który dominuje kobiety. Mężczyzna seksualnie pewny siebie to taki, który zna swą wartość i jak podniecić, zaspokoić większość kobiet. Świadomy swej atrakcyjności fizycznej oraz umiejętności łóżkowych.

Tak typy mężczyzny według badań naukowych oddziałuje bardzo pociągająco na zdecydowana większość kobiet. Jak pokazują badania oraz liczne statystyki aż 93% procent kobiet jest skłonna ulec pewnemu siebie seksualnie mężczyźnie mimo innych jego braków. Wiele z nich twierdzi wręcz jest to jedna z najważniejszych cech, których szukają w mężczyznach.

Od czego zależy seksualnej pewność siebie? Jest wiele czynników psychologiczno – społecznych, które ją kształtują

 

  1. Wychowanie w rodzinie, które cechuje akceptacja swojego ciała i ludzkiej seksualności
  2. Szczere rzeczowe rozmowy miedzy rodzicami i dziećmi na temat seksu
  3. Odpowiednia edukacja seksualna.
  4. Częste praktyka seksualna, która buduje duże doświadczenie w tej dziedzinie.
  5. Zadbanie o odpowiednią kondycje psycho-fizyczną.

 

Pomimo, że seksualna pewnością siebie kojarzona jest najczęściej z mężczyznami to i u kobiet ta cecha jest mile widziana. Różnica między obojgiem płci w tej materii polega na tym, że w świadomości społecznej mężczyzna może być nawet nieco agresywny, czy butny seksualnie, to taka postawa kobiecie nie przystoi.

Jedną z głównych przyczyn braku seksualnej pewności siebie jest nie akceptacja swojego ciała, a często nawet wstyd wobec niego. Najczęściej takie myślenie wiąże się z przekazywaniem niewłaściwych postaw wobec własnej seksualności. Nierzadko w wielu domach wmawia się dzieciom, że seks to grzech, coś wstydliwego itd.

Z czasem taka postawa rodziców powoduje nie akceptacje swojego ciała u dzieci, wstydliwość w rozmowach na tematach seksu itd. Najczęściej w tego rodzaju rodzinach seks jest tematem tabu.

Innym ważnym czynnikiem, który często sprzyja powstawaniu kompleksów wobec swojego ciała są zdjęcia i filmy erotyczne i pornograficzne dostępne w Internecie lub na filmach DVD. Pokazani tam ściśle wyselekcjonowani „aktorzy” i „aktorki” pokazują swoje doskonałe ciała, przez co wpędzają w kompleksy młodych ludzi. W ogóle w czasopismach i filmach jest przedstawiany kult doskonałego ciała, który jednak jest daleki od rzeczywistości.

Reasumując sekretem seksualnej pewności siebie jest właściwe myślenie i nastawienie mentalne, poczucie własnej wartości oraz doświadczenie w kontaktach seksualnych.

Dodaj komentarz