Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

12 września 2013

Seks oralny – wady i zalety

Seks oralny inaczej zwany miłością francuską to forma stosunku seksualnego (bardziej igraszek erotycznych) która polega na pieszczeniu narządów płciowych partnera za pomocą języka i ust. Ten rodzaj seksu budzi u niektórych zachwyt, a u niektórych obrzydzenie. Popularność seksu oralnego w różnych krajach przedstawia się odmiennie. Według danych statystycznych co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta […]

Seks oralny inaczej zwany miłością francuską to forma stosunku seksualnego (bardziej igraszek erotycznych) która polega na pieszczeniu narządów płciowych partnera za pomocą języka i ust. Ten rodzaj seksu budzi u niektórych zachwyt, a u niektórych obrzydzenie. Popularność seksu oralnego w różnych krajach przedstawia się odmiennie.

Według danych statystycznych co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce stosuje oraz jest zadowolona ze stosowania tej metody.

Rozróżnia się kilka podstawowych technik stosowanych w seksie oralnym:

➢ Fellatio – pieszczoty penisa i moszny. Polega ona na ssaniu, lizaniu, całowaniu lub braniu narządów do ust. Techniki te często są połączone z pieszczeniem genitaliów za pomocą rąk (pocieranie, głaskanie lub uciskanie)

➢ Cunnilingus – jest to stymulacja łechtaczki warg sromowych i wejścia do pochwy przy pomocy języka i ust. Bardzo często ten rodzajem pieszczot jest wykonywany razem z penetracją pochwy za pomocą palców. Cunnilingus bardzo często kończy się orgazmem ze ze względu na stymulację bardzo unerwionej łechtaczki i jej okolic.

➢ Pieszczoty w tzw. pozycji 69 kiedy to partnerzy pieszczą jednocześnie swoje narządy płciowe za pomocą języka, ust, palców. Nazwa pozycji została zaczerpnięta ze sposobu ułożenia ciał partnerów. Przypomina to cyfry 6 i 9.

Seks oralny – kiedyś

Zalety i wady seksu oralnego ?

Zalety :

1. Ustami i językiem łatwiej sprawiać parterowi przyjemność ze względu na łatwiejszy sposób manewrowania niż podczas stosunku tradycyjnego.
2. Bezpośrednia stymulacja najbardziej wrażliwych miejsc intymnych, która dostarcza wyjątkowych rozkoszy.
3. Brak możliwości zajścia w ciąże.
4. Komfort psychiczny w przypadku małego penisa.

Wady:

1. Konieczność opanowania techniki pieszczot w taki sposób by sprawiać przyjemność partnerowi erotycznemu, nie sprawiać bólu co nie zawsze jest łatwe dla początkujących.
2. Możliwość zarażenia się chorobami między innymi HIV, chorobami wenerycznymi typu kiła czy syfilis lub rakiem jamy ustnej, krtani poprzez zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego.

Jeśli decydujemy się na miłość francuską należy zadbać o odpowiednią higienę narządów płciowych oraz najlepiej praktykować ją z zaufanym partnerem. Zdecydowanie nie poleca się tej formy pieszczot podczas przygodnego seksu z nieznanym partnerem czy partnerką.

Jeśli mimo to zdecydujemy się na taki krok zaleca się stosowanie zabezpieczenia poprzez zakładania prezerwatyw przed falliato lub prezerwatyw kobiecych jako zabezpieczanie podczas cunniglingus. Jeśli nie mamy takiej gotowej nakładki to można ją wykonać przez odcięcie górnej i dolnej części prezerwatywy klasycznej, a następnie rozciąć wzdłuż pozostałej części.

Co zrobić by seks oralny był maksymalnie udany?

Przy pieszczeniu mężczyzn warto połączyć pieszczoty językiem i ustami z umiejętną stymulacją ręką penisa i jąder. Trzeba przy tym uważać zwłaszcza podczas pieszczenia jąder by nie sprawić bólu partnerowi.

Stymulacja kobiecych narządów płciowych powinna być delikatna , ostrożna i prowadzona w różnym rytmie. Trzeba koniecznie zadbać o odpowiednie nawilżenie warg sromowych i łechtaczki. Nie należy nigdy pieścić łechtaczki zanim partnerka nie będzie odpowiednio pobudzona.
UWAGA! Nie należy nigdy pieścić łechtaczki bez uprzedniego nawilżenia.

Zawsze warto obserwować reakcje partnerki by wiedzieć co jej sprawia największą rozkosz.

Dodaj komentarz