Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

24 października 2013

Seks – fakty i mity.

Seks to temat rzeka, z tego też powodu, przez ostatnie lata narosło wokół niego bardzo wiele różnych sprzecznych opinii i mitów. Tak jak w innych dziedzinach życia i tutaj są amatorzy i prawdziwi fachowcy z profesjonalną wiedzą. Pomimo, że seks to emocje oraz naturalna spontaniczność warto o nim mieć wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Poniżej omawiamy […]

Seks to temat rzeka, z tego też powodu, przez ostatnie lata narosło wokół niego bardzo wiele różnych sprzecznych opinii i mitów. Tak jak w innych dziedzinach życia i tutaj są amatorzy i prawdziwi fachowcy z profesjonalną wiedzą. Pomimo, że seks to emocje oraz naturalna spontaniczność warto o nim mieć wiedzę ze sprawdzonych źródeł.

Poniżej omawiamy 10 popularnych mitów na temat seksu :


1. Wielkość członka ma znaczenie – FAŁSZ

Już 7 cm członek może skutecznie podrażniać punkt G w pochwie kobiety przez co dostarczać jej rozkoszy, a nawet orgazmu. Poza tym, dla kobiet genitalia i w ogóle ciało mężczyzny nie ma tak dużego znaczenia jak się sądzi. Jeśli wielkość członka ma dla kogoś znaczenia to tylko dla mężczyzn. Spowodowane to jest ich męskim EGO oraz stereotypami.

2. Orgazm jest niezbędny dla satysfakcjonującego życia erotycznego – FAŁSZ

Absolutnie nieprawda. Według badań wiele kobiet nie miało nigdy orgazmu, a są w pełni zadowolone ze swojego życia erotycznego

3. Seks jest bardzo ważny w związku.- PRAWDA

Jak ważny jest seks pokazują statystyki. Są pary, które się rozstawały, ze względu na brak satysfakcjonującego życia seksualnego, a są i takie , którym się nie wiodło w innych aspektach związkowych, ale nie chciały się rozstawać ze względu na bardzo udane życie erotyczne.

4. Udane lub nieudane życie seksualne wpływa na pozostałe sfery życia- PRAWDA

To fakt dowiedziony wielokrotnie. Seks , który jest satysfakcjonujący i uprawiany regularnie i często wpływa pozytywnie na zdrowie, nastrój, dodaje energii i wpływa na pozytywnie na dobre relacje w związku.


5. Zbyt rzadkie uprawianie seksu sprzyja kurczeniu się penisa – PRAWDA

Słynne powiedzenie, że organ nieużywany zanika w tym przypadku jest jak najbardziej prawdziwe. Kilka lat bez seksu wpływa na jego zmniejszanie. Co ciekawe penis potrafi kurczyć się także u panów po … ślubie! Związane to jest często ze stresem i spadkiem testosteronu.

6. Seks orany może być niebezpieczny – PRAWDA

Ze względu na możliwość zarażenia się chorobami wenerycznymi oraz ryzykiem innych chorób np. raka jamy ustnej nie jest on absolutnie wskazany do uprawiani w przygodnym seksie.
Od kilku lat wiadomo, że za raka jamy ustnej odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego. Może się on przedostać do krwiobiegu partnera/partnerki podczas uprawiania seksu oralnego. Dlatego warto go uprawiać wyłącznie z zaufaną osobą. Najlepiej stałym partnerem

7. Mężczyźni bardziej od kobiet lubią seks – FAŁSZ

Tak naprawdę to kobiety kochają seks. (więcej tutaj – czy kobiety kochają seks? )Przyczyną tego jest to, że ich ciało to jedna wielka strefa erogenna. Poza tym mają łechtaczkę. Jest to organ przeznaczony wyłącznie do osiągania rozkoszy. Mają znacznie więcej czułych (na bodźce seksualne) punktów na ciele od mężczyzn.
Przeciętny penis ma około 2 tys. zakończeń nerwowych, podczas gdy łechtaczka 6 tys. To, że nie są tak aktywni seksualnie jak mężczyźni wynika z obaw przed ciążą, presją społeczną(łatwa kobieta)oraz stereotypami (to mężczyzna powinien starać się o kobietę).

Bardzo prosimy o wpisywanie w komentarzach mitów lub faktów na temat seksu, artykuł będziemy uzupełniać na bieżąco.

Dodaj komentarz