Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

24 października 2015

Przyjaźń Czy Seks? Oto Jest Pytanie?

Friends

 

 

 

 

 

 

Na wstępie mamy ważne pytanie: czy wiecie, co to jest Friends with benefis? Podejrzewamy, że spora część czytelników nie zna tego określenia lub zna je bardzo pobieżnie. Wyjaśnijmy, więc, że Friends with benefis to określenie relacji dwojga ludzi, którzy nie są w stałym związku, widują się ze sobą tylko od czasu do czasu, świetnie się dogadują, często mają podobne pasje, ale jednocześnie żyją w dwóch różnych światach. Wydawać się by mogło ze są tylko zwykłymi znajomi. Ale od zwykłych znajomych odróżnia ich to, że chodzą też ze sobą do łóżka.
Poza tym obowiązują w takim układzie pewne zasady. Para uprawia dość regularny seks, ale bez żadnych uczuć i żadnych zobowiązań. Jeśli któraś ze stron się zakocha, to jej problem. Niestety w tym układzie nie ma miejsca na sentymenty. Jeśli drugiej osobie takie powstałe uczucie jakoś ciąży to ma prawo odejść i nikt nie ma prawa mieć jakichkolwiek pretensji. Zasady były przecież jasne dla obu stron jasne. Jak wszystko w życiu taki układ ma swoje zalety i wady. Spróbujmy je w miarę obiektywnie ocenić

Zalety friends with benefits
Zwolennicy tego rodzaju seks układu są przekonani, że ma on same zalety pod warunkiem, że od początku ustalone są jasne zasady, w których nie ma miejsca na sentymenty. Reguły w takim układzie są jasne. Obowiązuje zero uczuć i w grę wchodzi wyłącznie sama przyjemność.

W życiu nie raz tak jest, że nie każda kobieta chce trwałej relacji. I nie każdy mężczyzna jest gotowy na związek. Umowa w takich relacjach jest taka, że miłość zastępowana jest przez pożądanie, a zamiast emocjonalnego zaangażowania dostajemy niesamowite doznania. Trzeba przyjąć do wiadomości, że w takim układzie więź seksualna jest zastępowane emocjonalną.

Zwolennicy takiego rozwiązania tłumaczą tym, że każdy człowiek ma swoje seksualne potrzeby. A jeśli już ktoś nie ma stałego partnera, to, dlaczego ma te potrzeby na siłę zwalczać? Według nich może to być to czasami nawet szkodliwe. W takim razie czy coś stoi na przeszkodzie by je spełniać bez żadnych zobowiązań? Wydaje się, że zupełnie nic, jeśli oboje partnerzy się na to zgadzają. Jak dalej przekonują zwolennicy układu friends with benefis nie ma w nim konieczności deklaracji, obietnic i zbędnego planowania wspólnej przyszłości. Jasne jest też, że nie ma tutaj miejsca na pretensje, żale i tęsknoty.

Układ tego typu statystycznie rzecz ujmując o wiele łatwiej przychodzi mężczyznom. Uczciwa umowa oparta wyłącznie na fizyczności, w którym mogą spełniać swoje seksualne potrzeby i fantazje, a przy tym nikomu nie sprawiają przykrości jest dla nich znakomitym rozwiązaniem. Niestety jak pokazuje życie wiele gorzej radzą sobie z tym kobiety.  Na początku takiej znajomości się nie angażują i sama seksualna przyjemność im wystarcza, ale po pewnym czasie do głosu zaczynają dochodzić emocje, a sam seks przestaje wystarczać.

Powstaje, więc bardzo ważne pytanie: Czy więc relacja opierającą się tylko na seksie bez zobowiązań może być długotrwała i nie powodować negatywnych skutków?

Zdaniem psychologa społecznego Andrzeja Tucholskiego seks bez zobowiązań to bardzo niebezpieczny pomysł, który tak naprawę narusza relacje międzyludzkie. W końcu sfera kontaktów intymnych (w zdecydowane większości) jest zarezerwowana dla osób, które są dla siebie bardzo ważne. Dlatego nawet, jeśli powiemy sobie, że to tylko seks, to istnieje poważne ryzyko, że prędzej czy później do głosu dojdą uczucia. A wtedy seks bez zobowiązań przestanie być niestety dobrą zabawą.
Wady układu friends with benefits
Takiego rodzaju seks układ jest tylko dla nielicznych. Dlaczego? Powód jest prosty. Bo nie każdy jest w stanie na dłuższą metę oddzielać seks od uczucia. Na tego rodzaju „seks związki” mogą sobie pozwolić tylko ci, którzy są w stanie przewidzieć swoje reakcje. Muszą oni umieć w odpowiednim momencie powiedzieć STOP i odejść. W przeciwnym razie zaangażowanie w seks relację skończy się sporym problemem. I to bardzo bolesnym problemem, z którym jedna ze stron zostanie sama. Najpoważniejszą wadą takiego seks układu jest to, że z założenia nie przewiduje wsparcia drugiej strony. Sensem friends with benefits jest tylko fizyczna przyjemność. W tej „zabawie” wygrywa ten, kto emocje odsuwa na drugi plan. I nie pozwala im przejąć kontroli nad sytuacją.

Większość z nas prędzej czy później dojrzewa do decyzji o ustatkowaniu się. Problem może pojawić się gdy taka potrzeba daje o sobie znać, kiedy jesteśmy akurat w seks układzie, a nasz seks-przyjaciel zaczyna się stawać najbliższą osobą. Wtedy dochodzi do emocjonalnej tragedii. Bo jeśli nawet na początku zgadzamy się z tym, że nic poza seksem nie będzie nas łączyć, to z czasem tak może się zdarzyć, że jedna ze stron podświadomie zaczynie liczyć na coś więcej.

Układ friends with benefits jest także groźny z innego powodu. – Dla osób, które będą chciały zbudować trwały związek, (a przez ostatnie lata były w relacji opartej wyłącznie na seksie), może się okazać, to niezwykle trudne, bo będą się bały odrzucenia. Okaże się, że nie nauczyły się budować zaufania, wspólnej płaszczyzny porozumienia, ponieważ do tej pory były przyzwyczajone tylko do relacji seksualnej.

Dodaj komentarz