Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

8 marca 2015

Orgazm Esensja Seksu

Orgazm Esensja Seksu

 

 

 

 

 

 

Orgazm to z pewnością ważny element seksu. Bywa przeróżnie odczuwany i ma różne nasilenie. Ze względu budowę ciała jest głębiej przeżywany przez kobiety niż przez mężczyzn. Pomimo, że jest ważny, poszukiwany i upragniony przez wielu nie jest bynajmniej bezwzględnie konieczny do satysfakcjonującego życia erotycznego.

Jeśli jednak nie jesteście zadowoleni ze sposobu, jaki odczuwacie orgazm lub go w ogóle nie mieliście do tej pory to czytajcie dalej. Są sprawdzone sposoby, by to zmienić. Warto przy tym dowiedz się, jak wygląda orgazm u kobiet, a jak u mężczyzn, co jest potrzebne, by go osiągnąć, a także, jakie mogą być przyczyny braku szczytowania i zmniejszonego libido.

Odczuwanie orgazmu jest bardzo różne. Na podstawie badań zaobserwowano pewne najczęstsze spotykane reakcje. Na chwilę przed orgazmem kochający się ludzie odczuwają, że zalewa ich zniewalająca fala rozkoszy. Wielu z nich określa tę chwilę, jako moment eksplozji. Wciąż jednak nie do końca wiadomo, dlaczego tak się dzieje i dlaczego nasze organizmy tak właśnie reagują.

Często (zwłaszcza u kobiet) reakcje się niezwykle silne. Ustaje oddech, serce jakby wyrywa się z piersi, dość czeto zdarza się, ze na chwilę przestajemy widzieć, słyszeć, reagować na zapachy. Zanim z ciała nie odpłynie ogromna fala ciepła, tracimy kontakt z rzeczywistością. Na ogół po szczytowaniu kobieta czuje się niezwykle odprężona mężczyzna…..szybko zasypia.

Dwa rodzaje orgazmu: wyuczony i wrodzony

Nie ma obowiązującej definicji orgazmu, bo każdy z nas określa go inaczej. Jedną z najtrafniejszych określeń jest chyba takie, że to kulminacyjne stadium podniecenia, które łączy się z fizycznymi i psychicznymi doznaniami. U mężczyzn kończy się zwykle wytryskiem, a u kobiet pulsowaniem lub skurczami pochwy.

Dość często(nie zawsze) mruczymy lub głośno wyrażamy zadowolenie. Każdy reaguje inaczej. U kobiet orgazm jest zjawiskiem wyuczonym i najczęściej rozwija się po dwóch latach od rozpoczęcia współżycia. Sporą rolę odgrywa w tym masturbacja, która dobrze uczy reakcji własnego ciała. Z kolei w przypadku 90 proc. mężczyzn wyzwolenie orgazmu jest fizjologiczną reakcją na pobudzenie członka. Oznacza to po prostu, że orgazm u panów jest, jak to określają seksuolodzy, fenomenem wrodzonym,.

 

Co ważniejsze? Orgazm czy pieszczoty?

To zależy m.in. od różnic kulturowych, wychowania czy przekonań. Jak pokazały badania np. w Europie wśród narodów bliskich nam kulturowo orgazm jest samym w sobie celem każdego zbliżenia. Inaczej jest wśród narodów Wschodu. Tam uważają, że szczytowanie to tylko jeden z elementów podniecenia. Akt miłosny powinien się koncentrować na jak najdłuższym przeżywaniu przyjemności wynikającej z podniecenia. Istnieje tam przekonanie, ze powinno ono narastać stopniowo i ogarniać kolejne fragmenty ciała i duszy. Im dłużej trwają pieszczoty, tym lepiej, bo wtedy jest większa radość ze zbliżenia.

Dlatego ważne jest wzajemne poznanie sfer erogennych partnera. Odkrycie miejsc wrażliwych na dotyk jest niezwykle istotne. Prawidłowe ich pobudzenie prowadzi do seksualnego podniecenia, które dla wielu osób jest ważniejsze niż sam stosunek, a nawet orgazm. Zresztą ten można przeżyć głęboko, ograniczając się do pieszczot.

Różnice w kobiecym i męskim orgazmie

 

Orgazm u kobiet

Aby kobieta osiągnęła orgazm, konieczne jest nieprzerwane drażnienie jej narządów płciowych. Jeżeli stymulacja zostanie przerwana, nawet w chwili najwyższego podniecenia, orgazm nie nadejdzie. W chwili, gdy mężczyzna dotyka szczególnie wrażliwych miejsc na ciele kobiety, a jej sprawia to przyjemność jej ciało reaguje. Nabrzmiewają jej piersi, powiększa się i wilgotnieje łechtaczka.

Są to symptomy zbliżającej się do pierwszej fazy orgazmu – podniecenie osiąga pewien stały poziom. Pod wpływem stymulacji narządów płciowych łechtaczka nadal nabrzmiewa, w pochwie wydziela się więcej śluzu, na ciele może pojawić się tzw. rumieniec seksualny.

Po chwili mięśnie pochwy kurczą się gwałtownie, łechtaczka osiągnie wzwód, a macica uniesie się do góry. Jest to newralgiczny moment. Jeśli w tym momencie podniecenie nie minie i pieszczoty nie ustaną, kobieta będzie szczytowała. W jej ciele następują charakterystyczne fizjologiczne zmiany: mięśnie pochwy i odbytnicy zaczną rytmicznie pulsować, sutki się naprężą i powiększą, a otoczki piersi ściemnieją i staną się bardziej wyraziste.
Orgazm męski

Wiadomo nie od dziś, że mężczyźni są wzrokowcami, jeśli chodzi o bodźce erotyczne. Pobudza ich sam widok ciała partnerki lub jej dotyk. Do penisa napływa krew intensywnie pompowana przez wydzielający się testosteron. Penis sztywnieje, unosi się nad kość łonową, napletek odsłania żołądź, która powiększa się i ciemnieje. Następuje erekcja.

W zależności od tego jak ciało mężczyzny jest pobudzane erekcja może utrzymywać się długo na tym samym poziomie lub zmniejszać się bądź zwiększać. Na klatce piersiowej i w dole brzucha zwykle pojawia się rumieniec, który stopniowo obejmuje szyję i twarz.

Dochodzi do wytrysku. Wypływ spermy sprawia, że cewka moczowa i zwieracze odbytu kurczą się rytmicznie. Po zakończonym szczytowaniu członek wiotczeje, mężczyznę na ogół ogarnia senność. Za pewien czas może być on gotowy do następnego stosunku, choć tak opisane wyżej wydarzenia rzadko mają tak idealny przebieg.

Przyczyny braku orgazmu

 

Mężczyźni rzadko skarżą się na brak orgazmu. Jeśli już taki problem się pojawia, na ogół jest skutkiem poważnej choroby ogólnoustrojowej lub wad budowy narządów płciowych. W przypadku kobiet powodów jest znacznie więcej i są bardziej złożone. U kobiet zdrowych w okresie rozrodczym występuje zjawisko nazywane libido owulacyjne. Po prostu u kobiet (fizjologicznie w czasie owulacji) organizm jest nastawiony na zapłodnienie. Wtedy kobieta chce uprawiać seks i przeżyć orgazm. W innych dniach cyklu seks w ogóle jej nie interesuje. Podobny brak zainteresowania seksem mogą okazywać panie w okresie menopauzy, kiedy spada poziom żeńskich hormonów, czyli estrogenów i progestagenu.

Innym powodem bywają niedostatki hormonalne spowodowane schorzeniami, jak np. nadczynność czy niedoczynność tarczycy. Inną spotykaną przyczynami blokad w odczuwaniu orgazmu jest ból odczuwany w czasie zbliżenia spowodowany suchością pochwy, wadami budowy, przebytymi operacjami.

Wtedy skutecznie może pomóc ginekolog. Ogromny wpływ na przeżywanie zbliżenia mają zażywane leki. W tej grupie znajdują się środki psychotropowe czy uspokajające psychikę oraz nasenne (także te sprzedawane bez recepty). Najczęstszymi schorzeniami, które nie pozwalają odczuwać satysfakcji podczas współżycia są: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wszystkie postacie depresji, nerwice, schorzenia z intensywnym bólami oraz stany zapalne.

 

 

 

 

Dodaj komentarz