Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

23 maja 2015

O Wymówkach Kobiet W Seksie

wymowki-w-seksie

 

 

 

 

 

 

Czy seks jest ważny? Baaa, powiedzą mężczyźni, z pewnością, ale tylko, jeśli połączyć go z głębokim uczuciem mówią często kobiety. To jasne, że udane pożycie intymne jest ważne dla trwałości związku, dla zdrowia, nastroju itd. Można, by wymieniać długo, dlaczego warto się starać o dobry seks.

Czy zdarza się jednak, że nie chcemy seksu? Oczywiście. Jest to związane z przeróżnymi czynnikami np. kłopoty ze zdrowiem, zmęczenie, stres, kłopoty osobiste, konflikty w związkach itd. Zdarza się jednak, że ona lub on podają różne wyimaginowane wymówki by uniknąć zbliżeń. Jeśli chcecie wiedzie, dlaczego tak się dzieje, i jakie to są wymówki zachęcamy do lektury:

Wymówki seksualne jak całe nasze życie różnią się w zależności od kraju, mentalności mieszkańców, ich tryby życia, kultury itd. I tak np. w czasie badania przeprowadzonego wśród 4 tysięcy dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii, 1 osoba na 5 przyznała, że regularnie używa wymówek, żeby nie uprawiać seksu z partnerem.

 

Najczęstszymi wymówkami przed uprawianiem seksu wśród Brytyjczyków są:

 

 1. Jestem zbyt zmęczony/zmęczona
 2. Jestem niedysponowany/niedysponowana
 3. Jestem na ciebie zły/zła
 4. Boli mnie głowa
 5. Nie mam czasu.

 

 

Jak się przyjrzeć bliżej tym stwierdzeniom to mogą być obiektywną prawdą lub właśnie wymówką.

 

 1. Zmęczenie jest stosunkowo łatwo „wykryć „ jako wymówkę, gdy znamy swojego partnera/partnerkę oraz ich zajęcia. Trudno po prostu użyć takiego argumentu jak wiemy, że on lub ona nie była w danym okresie wcale zapracowana. Oczywiście na zmęczenie nie zawsze wypływa z ilości pracy w danym okresie. Czasami jest wynikiem niedospania, chorobą lub chwilową dolegliwością.
 2. Tę wymówkę jest dość trudno zdemaskować. Trudno w końcu wiedzie jak ktoś się czuję. Nierzadko bywa też tak, ze „niedyspozycja jest spowodowaną złym nastawieniem do seksu w danym okresie i może występować przez objawy somatyczne.
 3. Ta wymówka ma inne przyczyny u kobiet, a inne u mężczyzn. I o ile mężczyźni nawet obiektywnie źli na swoje partnerki niekoniecznie unikają seksu, a nawet w ten sposób lubią godzić to kobiety rzeczywiście złe, obrażone na swoich partnerów nie mają naprawdę ochotę na zbliżenie. Co ciekawe niektóre kobiety podświadomie, gdy nie mają ochoty na seks szukają powodów do zwady, by potem mieć pretekst do odmawiania zbliżenia.
 4. Wymówka boli mi głowa. Stara jak świat, często stosowana(jak się okazuje już nie najczęściej występująca) bywa też prawdą lub podświadomym somatycznym uczuciem spowodowanym złym nastawieniem do seksu.
 5. W dzisiejszych zabieganych czasach, przy tylu obowiązkach to często jest prawda a nie wymówka. Jednak, gdy ten powód jest podawany permanentnie to może z czasem budzić u niej lub niego słuszne podejrzenie, że jest to tylko wymówka. Przecież jednak musza się znaleźć luźniejsze dni, poza tym, jeśli się bardzo chce to Można wszystko sobie przeorganizować.

 

 

 

 

Jakie są jeszcze inne przyczyny niechęci do seksu (prawdziwe lub wyimaginowane)

Po przeprowadzeniu wielu badań i sond w różnych krajach okazało się wbrew funkcjonującemu stereotypowi to nie panie, a panowie częściej sięgają po wymówki pozwalające uniknąć seksu. Do takiej strategii przyznaje się 18 procent pań i aż 27 procent panów!
Według tych badań u mężczyzn często występuje rzeczywistego zmęczenia a rzadziej jest to wymówka. Z kolei panie stosują często przeróżne wymówki , gdy po prostu nie chcą być niepokojone.

Nieco smutnym faktem jest, że , co trzeci mężczyzna przyznał, że wymyśla różne wymówki ponieważ żona lub kochanka nie jest już dla nich fizycznie pociągająca. Wśród pań podobny powód podaje co piąta ankietowana. Wtedy jednym rozsądnym wyjściem jest chyba rozstanie lub skoncentrowanie się na innych ważnych zaletach partnera/partnerki

Bardzo skuteczną wymówką o ile inne są nieskuteczne jest po prostu udawanie, ze się śpi. Z tego „wentyla bezpieczeństwa” korzystają cztery na dziesięć kobiet i co drugi mężczyzna. Nieco zabawną, lecz jak okazuje się skuteczną techniką może być kładzenie się do łóżka w różnym czasie. Ten sposób stosuje czterech na dziesięciu mężczyzna i co piąta kobieta.

Innym popularnymi wymówkami są :

 1. Muszę jutro wcześnie rano wstać
 2. Słyszę nasze dziecko
 3. Przydałby ci się prysznic
 4. Boli mnie coś.
 5. Za wcześnie na to w naszym związku

 

Podawaliśmy przykłady wymówek z innych krajów np. Wielkiej Brytanii, ale podobnie jest w naszym kraju. Na ogół królują takie same wymówki, choć zależy to oczywiccie od pary i sytuacji.

Jakie w takim razie są sposoby, by nie musieć podawać żadnych wymówek? Zasadniczo jest ich kilka i konsekwentne ich stosowanie bardzo pomaga ich się pozbyć.

 1. Szczerze rozmawiać o swoich rzeczywistych potrzebach, Być asertywnym także w sprawach seksu
 2. Czasami troszkę się zmusić na zbliżenia dla samego partnera, a potem może okazać się, że było bardzo przyjemnie mimo początkowych oporów.
 3. Z pewnością nie używać wymówek z błahego powodu. Może to powodować odwet ze strony partnera/partnerki, co grozi rozpadem związku.

Dodaj komentarz