Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

28 października 2013

Łechtaczka – gdzie się znajduje i co z nią można zrobić?

Praktycznie całe ciało kobiety reaguje mniej lub bardziej na pieszczoty, które w efekcie wywołują u niej podniecenie. Bez przesady można napisać, że kobiece ciało to jedna wielka strefa erogenna. Jeśli jednak trzeba byłoby wskazać jedno miejsce na ciele kobiety, które najmocniej reaguje na pieszczoty to z pewnością jest to łechtaczka. Według statystyk zdecydowana większość kobiet […]

łechtaczka

Praktycznie całe ciało kobiety reaguje mniej lub bardziej na pieszczoty, które w efekcie wywołują u niej podniecenie. Bez przesady można napisać, że kobiece ciało to jedna wielka strefa erogenna. Jeśli jednak trzeba byłoby wskazać jedno miejsce na ciele kobiety, które najmocniej reaguje na pieszczoty to z pewnością jest to łechtaczka.

Według statystyk zdecydowana większość kobiet ma orgazm łechtaczkowy.
W związku z tym, że ma ona około 8 tys. zakończeń nerwowych jest niezwykle czuła na wszelkie pieszczoty.
Niestety wielu mężczyzn nie wie tak naprawdę gdzie ona jest, a więc nie potrafi jej właściwie stymulować. Dlatego na wstępie powiedzmy sobie czym właściwie jest łechtaczka i gdzie się znajduje.

Łechtaczka (łac clitoris) – nieparzysty, zewnętrzny narząd płciowy samic ssaków. Znajduje się w pobliżu przedniego połączenia warg sromowych mniejszych.
Ale zanim podamy kilka wskazówek jak sprawić kobiecie rozkosz przez stymulację łechtaczki wyjaśnijmy właściwe dlaczego dochodzi do orgazmu łechtaczkowego.

By to lepiej zrozumieć zamieszczamy jej rysunek z opisem

łechtaczka

1. żołądź łechtaczki,
2. ciało jamiste,
3. odnoga łechtaczki,
4. ujście cewki moczowej,
5. puszka przedsionka pochwy,
6. pochwa,

Faza początkowa zaczyna się, gdy w momencie podniecenia krew napływa do narządów płciowych, w tym łechtaczki, która zaczyna wypełniać się krwią i pęcznieć. Następnie po ok. 30 sekundach kontynuowania bodźców seksualnych gruczoły przedsionkowe pochwy rozpoczynają wydzielać lubrykanty, czyli naturalne substancje nawilżające. Pisząc kolokwialnie – kobieta robi się po prostu wilgotna w wyniku podniecenia.
W momencie gdy, wzrasta intensywnością pieszczot zaczyna twardnieć trzon łechtaczki, a ona sam zaczyna powiększać się i osiąga rozmiar nawet dwukrotnie większy od stanu początkowego. Stymulowanie łechtaczki skutkuje rytmicznymi i coraz szybszymi skurczami mięśni i wiązadeł, przytwierdzających ją do spojenia łonowego.
W momencie występowania orgazmu mięśnie kurczą się, a krew z łechtaczki wraca do krwioobiegu. Po zakończonym orgazmie, łechtaczka w ciągu 5-10 sek. przyjmuje normalną pozycję. Co bardzo ważne po chwili kobieta jest gotowa do następnego orgazmu.

Jak pieścić łechtaczkę?

Należy pamiętać, że nie wolno nigdy dotykać łechtaczki zanim kobieta nie będzie mocno podniecona. Nie należy też jej dotykać bez uprzedniego nawilżenia za pomocą lubrykantu, śliny lub zakupionego w sklepie.
Możliwości pieszczot łechtaczki jest wiele. Wszystko zależy od upodobań danej kobiety i jej wrażliwości. Można ją pobudzać całą dłonią, palcami lub oralnie za pomocą ust oraz języka lub połączyć obie metody.

Kilka porad:

1. Łechtaczkę dotykaj najpierw lekko, potem mocniej. Trzeba koniecznie pamiętać by nie przekroczyć granicy bólu. Ważna zasada mówi, że mocniej stymulujemy korzeń łechtaczki niż sam „guziczek”.
2. Koniecznie trzeba zmieniać sposób stymulacji nie tylko pod względem siły dotyku, ale też jego kierunku. Można stosować np. ruchy z góry do dołu, z dołu do góry, także ruchy boczne i obrotowe.
3. Wiele kobiet lubi jak dotyka się i uciska jednocześnie wzgórka, łechtaczki i warg sromowych.
4. Pieszczoty oralne można robić na wiele sposobów, np. pieszcząc samą łechtaczkę lub zastosować pobudzanie rozszerzone tzn. stymulować łechtaczkę, wargi sromowe i wejście do pochwy). Można te miejsca delikatnie smyrać językiem lizać, kąsać, całować itd.

Dodaj komentarz