Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

3 listopada 2015

Jak Przywrócić Pożądanie?

pożądanie

 

 

 

 

 

Kiedyś kochaliście niedługo i namiętnie i w dodatku przy każdej nadarzającej się okazji. Później coraz rzadziej i już bez takiego ognia. Co się nagle stało? Jak przywrócić dawny żar pożądania?

Zacznijmy od przypomnienia rzeczy podstawowych. Każdy dorosły człowiek ma inne potrzeby seksualne. Zależą one do ogólnego temperamentu, stanu zdrowia, kondycji oraz cech genetycznych. Jak widać o temperamencie seksualnym decyduje wiele czynników i dlatego nie warto doszukiwać się norm i wzajemnie się porównywać. Medycyna dawno już odkryła, że zarówno wysokie, jak i niskie potrzeby są w normie( poza nielicznymi wyjątkami). Wiadomo także, że libido nie jest wielkością stałą i zmienia się z wiekiem oraz zależy też od kilku czynników. Z tych właśnie powodów apetyt na seks okresowo rośnie i maleje.

Taka sytuacja występuje też w udanym związku. Jeśli taka sytuacja trwa dłużej to niestety może się stać się powodem konfliktów i wzajemnych oskarżeń. Jeśli tak jest w waszym związku to postarajcie się znaleźć przyczyny, zrozumieć je i znaleźć sposoby na poprawę takiego stanu rzeczy.
Pożądanie zależy od tryby życia
To w jakiej jesteście formie decyduje o poziomie libido, a więc o waszym pożądaniu. Podczas urlopu, gdy jesteście wypoczęci zrelaksowani, bez zbędnych stresów z pewnością wasze zbliżenia są częstsze i bardziej satysfakcjonujące. Inaczej jest, gdy dopada was zmęczenie czy stres. Według badań to właśnie te czynniki są głównymi wrogami wysokiego libido. Także takie sytuacje jak przygnębienie, złe samopoczucie, choroba też negatywnie wpływają na libido. Warto wiedzieć, że u kobiet apetyt na seks zmienia się także w czasie cyklu miesięcznego. Na ogół słabnie podczas miesiączki, a rośnie w okolicy owulacji. Znając ten mechanizm można zaplanować zbliżenia, które wtedy będą bardziej udane. Oczywiście, jeśli nie planujecie dziecka też trzeba to wziąć pod uwagę.
Pożądanie słabnie wraz z wiekiem
Jak wszyscy wiemy im człowiek starszy, tym niestety jest mniej sprawny. To odnosi się także do sfery seksualnej. Głównie chodzi tutaj o spadek poziomu hormonów, słabsze systemy, krwionośny i nerwowy. Czy można temu jakoś zaradzić? Z pewnością tak. Aby utrzymać na w miarę zadawalającym poziomie ochotę na seks trzeba regularnie zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Głównie chodzi o odpowiednie odżywianie, ruch, sport. To sprawdzone i skuteczne metody

Jednym z groźniejszych wrogów pożądania w wieloletnich związkach jest rutyna. Jeśli przez wiele lat uprawiacie seks w ten sam sposób, nie powinniście się dziwić, że straciliście dawną świeżość i entuzjazm i przestaje wam się chcieć. Jednym rozsądnym wyjściem jest, więc wprowadzić do sypialni coś nowego, ekscytującego. Mogą to być np. filmy erotyczne, gadżety z sex shopu, masaż erotyczny dla dwojga. Nigdzie nie jest przecież napisane, że to wszystko jest wyłącznie dla ludzi młodych. Bezspornym faktem jest, że udane życie erotyczne to pozytywna siła, dodająca nowych pokładów energii i zdrowia.
Pożądanie – ważne są wasze wzajemne relacje
Nie jest żadną tajemnicą, że pożądanie ma największą moc w młodości, zwłaszcza, gdy ludzie są w sobie zakochani. W organizmie zakochanych osób hormony szaleją( to samo dzieje się z andorfinami) i wtedy człowiek mógłby się kochać całymi godzinami.

Rozsądek jednak podpowiada, że gdybyście w takim szaleństwie trwali bez końca, zużylibyście przedwcześnie swoje siły i organizm. Dlatego w naturze jest to tak urządzone, by z upływem czasu zapał się studził. Uczucia niecą stygną, ochota na seks przychodzi raz na kilka dni. Jednak pomimo tego, iż seks nie jest już tak gwałtowną eksplozją zmysłów, nadal może być wspaniale.

Ala czasami zdarza się i tak, że pożądanie odpływa i nie wraca. Przyczyny mogą być bardzo różne. Może być np. tak, że partner przestaje się podobać albo w wasze relacje wkradają się wiele złych emocji; pretensje, gniew, żal. Dlatego tak istotne jest podjęcie trudu by zadbać o wygląd, nauczyć się wyciszania wzajemnych urazów i co najważniejsze codzienna troska o dobre relacje z partnerem.

Aby ustalić na ile procesy związane z menopauzą czy andropauzą wpływają na wasze życie seksualne warto udać się do odpowiednich specjalistów (ginekologa, urologa, endokrynologa). Oni z pewnością poradzą, co trzeba zrobić by możliwie skutecznie poradzić sobie z wszelkimi zjawiskami starszego wieku. Warto też zapytać specjalistów czy wasze aktualne leki wpływają negatywnie na libido i ewentualnie poprosić o ich zmianę.

 

Dodaj komentarz