Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

16 października 2013

Czym jest seks?

Seks jest jedną z największych rozkoszy w życiu. Zarówno, kiedy jest tylko miłą przygodą jak i zwieńczeniem gorącego uczucia w związku. Ale właściwie, dlaczego seks jest tak przyjemny? Co się dzieje w ciele człowieka podczas gry wstępnej jak i podczas stosunku? Wiemy, że nasze ciało to bardzo skomplikowana struktura biologiczno-chemiczna. Gdy spotykamy osobę płci przeciwnej, […]

foto: Kadr z filmu "Emanuelle"

Seks jest jedną z największych rozkoszy w życiu. Zarówno, kiedy jest tylko miłą przygodą jak i zwieńczeniem gorącego uczucia w związku.
Ale właściwie, dlaczego seks jest tak przyjemny?
Co się dzieje w ciele człowieka podczas gry wstępnej jak i podczas stosunku?
Wiemy, że nasze ciało to bardzo skomplikowana struktura biologiczno-chemiczna. Gdy spotykamy osobę płci przeciwnej, która bardzo nam się podoba i oddziałuje na nas erotycznie to już wtedy w naszym ciele zachodzą wyraźne zmiany. Najpierw reagują nasze oczy przysyłając do mózgu określone sygnały
Jednocześnie pojawiają się w nim różne myśli, obrazy i pragnienia. Nasze źrenice w momencie podniecenia wyraźnie się rozszerzają. W momencie dotykania tej osoby, krew zaczyna krążyć szybciej oraz uwalniają się hormony. Dotyk, pocałunki, pieszczoty wzmagają intensywność tych reakcji.
Kobiety mają na ogół w czasie dużego podniecenia mają szybszy płytszy oddech, a szyja i dekolt są mocno zaróżowione. Pod pływem pieszczot partnera zaczynają reagować piersi, które się powiększają, a sutki robią się twarde i nabrzmiałe. N skórze ciał partnerów często pojawia się ”gęsia skórka”.
Ich serca biją coraz mocniej i szybciej, co jest wynikiem szybszego krążenia krwi. Powodem tego stanu jest intensywne wydzielanie się hormonów.
Do ciał jamistych mężczyzny zaczyna intensywnie napływać krew. Jego penis zaczyna twardnieć i powiększać się, a jadra robią się czułe. Dzieje się tak za sprawą związku chemicznego tlenku azotu(NO)
To za jego sprawą po uwolnieniu się hormonów impulsy nerwowe prowadzą do rozszerzenia naczyń tętniczych w penisie. Jednocześnie dochodzi do ucisku naczyń żylnych odprowadzających krew. Proces ten zapobiega je cofaniu się krwi oraz zapewnia wypełnienie nią ciał jamistych usztywniając prącie.
Jeśli partnerka podczas gry wstępnej podrażnia penisa proces ten przebiega intensywniej. Ciało robi się coraz wrażliwsze na pieszczoty. Po około 10-15 minutach gry wstępnej napływająca krew powoduje, że srom kobiety powiększa się, a z pochwy wydziela się śluz.
Łechtaczka zmienia kolor na bardziej różowy, twardnieje oraz robi się bardzo wrażliwa. Pod wpływem wysiłku i narastających emocji ciało obojga partnerów pokrywa się potem. Kobiety często reagują jękami rozkoszy, które prawdopodobnie służą także dotlenianiu organizmu.
W chwili stosunku, gdy mężczyzna wsuwa penis do pochwy i następuje jej pocieranie następuje coraz większe wydzielanie hormonów, jeszcze bardziej podnosi się ciśnienie krwi oraz wydzielanie się potu. Wskutek wzajemnego pocierania się o siebie penisa i pochwy następuje coraz większa intensyfikacja doznań.
Wtedy następuje ogromny wzrost rozkoszy obojga partnerów, ponieważ następuje podrażnianie najczulszych miejsc na ciele. Doświadczeni kochankowie pieszczą także inne erogenne miejsca na ciele. Starają się też regulować rytm, aby możliwie długo przedłużyć stosunek.
Partnerzy podczas zmiany pozycji urozmaicają doznania oraz uwrażliwią różne miejsca na ciele. Szczególnie dotyczy to kobiecej pochwy. Wiadomo, że z chwilą wytrysku, następuje zwiotczenie penisa w stopniu uniemożliwiającym kontynuowanie stosunku. Dlatego też często partnerzy przerywają go oddając się innym pieszczotom by po czasie powrócić do niego z większą wrażliwością.
Często jest tzw. miłość francuska, czyli seks oralny. Sporo par uprawia także seks analny, czyli penetracje odbytu partnerki. Podczas pieszczot łechtaczki lub w czasie stosunku dochodzi do tzw. szczytowania obojga partnerów, czyli orgazmu.
Jest to kulminacja doznań zarówno fizycznych jak i psychicznych. Na ogół mężczyzna podczas orgazmu ma wytrysk. O ile kobieta może szczytować wielokrotnie to mężczyzna potrzebuje zazwyczaj długiego czasu po wytrysku i ponownej stymulacji by mieć ponowny orgazm.
Pomimo, że orgazm jest bardzo pożądanym momentem podczas zbliżenia seksualnego nie jest on niezbędny do udanego współżycia.

foto: Kadr z filmu "Emanuelle"

foto: Kadr z filmu „Emanuelle”

Dodaj komentarz