Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

5 listopada 2013

Bezpieczny seks – czyli jaki?

bezpieczny seks

Seks to niewątpliwie wielka przyjemność, ale i duża odpowiedzialność.
Prawie każdy stosunek, zwłaszcza ten, który przypadanie w okresie płodnym kobiety może się skończyć ciążą.
W przypadku, gdy była ona wynikiem zaplanowanego współżycia naturalnie nie ma żadnego problemu. Gorzej jest jak jest efektem tzw. „wpadki”.
Aby jej zapobiec należy się wcześniej odpowiednio zabezpieczyć.

Aby zabezpieczenie było jak najbardziej efektywne, warto by zadbali o nie oboje partnerzy. Kobieta może np. zastosować tabletki antykoncepcyjne, a mężczyzna prezerwatywę. Inna możliwość to stosowanie przez partnera prezerwatywy w dni płodne oraz bardzo ryzykowna metoda na tzw. „kalendarzyk” czyli współżycie bez zabezpieczeń podczas dni bezpłodnych. Możliwości jest wiele. Nie wszystkie mają ten sam stopień niezawodności oraz różnie obciążają organizm.
Dla mężczyzn najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Jej zaletą jest niska cena, łatwość użycia , dostępność oraz dodatkowe zabezpieczenie przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wadami są pogorszenia komfortu współżycia. W ogóle w stosunku do kobiet mężczyźni mają bardzo niewielki wybór środków antykoncepcyjnych.
Jednym z najskuteczniejszych jest tzw. wazektomia. Polega ona na przecięciu nasieniowodów. Jest, to stosunkowo prosty zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Celem wazektomi jest zablokowanie drogi plemnikom, które w efekcie są nieobecne w ejakulacie. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze przez koło 3 miesiące plemniki po zabiegu mogą być obecne w spermie.
Z tego właśnie powodu w tym okresie zaleca się uprawianie seksu z dodatkowym zabezpieczeniem. Poważna wadą tego zabiegu jest to, że mimo możliwości ponownego złączenia nasieniowodów szansa na przywrócenia płodności mężczyźnie poddanemu takiemu zabiegowi ocenia się na około 30%.
Oprócz wyżej opisanej metody innymi możliwościami są :
RISUG, IVD oraz „zatyczki” MPU. Najbardziej obiecującą na tą chwile wydaje się tzw. metoda RISUG (Reversible Inhibition of Sperm Under Guidance), która po jednokrotnym zastosowaniu zapewnia zabezpieczenie przez nawet do 10 lat.
Kobiety spośród stosowanych środków antykoncepcyjnych mają do wyboru:
– globulki dopochwowe,
– wkładki,
– spiralki,
– tabletki hormonalne itd.

Niestety, te ostatnie mają wiele efektów ubocznych w tym u wielu kobiet obniżają libido (ochotę na seks). Nie wszystkie środki antykoncepcyjne będą dobre dla danej kobiety. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub ginekologa.
Jeśli mówimy o bezpiecznym seksie, to oprócz możliwości zajścia w ciążę należy koniecznie wziąć pod uwagę choroby roznoszone drogą płciową tzw. weneryczne, a w szczególności AIDS (nabyty zespół braku odporności). Szczególnie ta ostatnia choroba jest bardzo niebezpieczna i z czasem niemal w 100% śmiertelna.
Niestety, od pewnego czasu pojawiło się poważne zagrożenia dla osób lubiących uprawiać seks oralny. Niedawne badania udowodniły silny związek uprawienia seksu oralnego z przypadkami zachorowań na raka jamy ustnej i języka. Najpewniejszym sposobem uniknięcia tych bardzo poważnych schorzeń jest niepodejmowania seksu oralnego
w przypadkowych kontaktach seksualnych.
Jeśli, jednak byśmy chcieli się na to zdecydować, to należy bezwzględnie używać tzw. nakładek do seksu oralnego. Najlepszą metodą jest po prostu przebadania się przed podjęciem współżycia w szczególności na obecność wirusa HIV oraz wirusa brodawczaka ludzkiego.

Należy także używać odpowiednich zabezpieczeń podczas seksu analnego, ponieważ jest to jedna z najczęstszych przyczyn zarażania się wirusem HIV. W zasadzie są tutaj tylko dwie metody. Użycie prezerwatywy lub powstrzymanie się od tego rodzaju seksu z nieznajomą osobą.

Dodaj komentarz