Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

27 listopada 2013

Antykoncepcja

antykoncepcja

 

Antykoncepcja – jest to zbiór przeróżnych metod, które mają za zadanie nie dopuścić do zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki. W obecnych czasach, w jakich obecnie żyjemy metod zapobiegania ciąży jest naprawdę wiele, i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ są one bardzo zróżnicowane.

Możemy wyróżnić między innymi metody takie jak:
– chemiczne,
– hormonalne,
– chirurgiczne,
– mechaniczne,
– plemnikobójcze,
– metody naturalne.

Metody mechaniczne antykoncepcji, polegają na tym, że następuje mechaniczne zablokowanie przy pomocy izolujących błon gumowych, możliwości wniknięcia plemników do macicy kobiety i tym samym nie dopuszczenia do zapłodnienia. Możemy tutaj zaliczyć na przykład prezerwatywę jak i kapturek dopochwowy. Jedyną wadą tej antykoncepcji jest to, że należy pamiętać o niej bezpośrednio przed stosunkiem, zaś natomiast zaletą możliwość użycia ich bez wstępnych na przykład lekarskich wizyt i na pewno zmniejsza ryzyko zarażenia różnymi chorobami, które się przenosi poprzez stosunek płciowy.
Metody chirurgiczne polegają na podwiązaniu, a czasami na przecięciu jajowodów u kobiet, a u mężczyzn natomiast nasieniowodów.
Do metod hormonalnych antykoncepcji należy grupa środków antykoncepcji, tak zwanych tabletek antykoncepcyjnych, które mają za zadanie blokować wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za dojrzewanie komórek jajowych i całą owulację, a także wprowadzają zmiany w śluzie szyjkowym oraz błonie śluzowej macicy jak i jajowodów.

Dzieli się je jeszcze na preparaty jednoskładnikowe oraz i dwuskładnikowe.

Do metod chemicznych wlicza się wkładki domaciczne z miedzią, pierścień antykoncepcyjny. Wkładki podczas swojego działania uwalniają ową miedź w szyjce macicy i wykonują taki manewr, który powoduje upośledzenie wędrujących plemników w stronę jajowodu, co tym samym zapobiega zagnieżdżenia się zarodka. Pierścień antykoncepcyjny zawiera hormony, gdzie podczas całego cyklu wchłania hormony, a w tym nie bierze udziału wątroba, przez co jest mniej obciążona niż w przypadku tradycyjnych tabletek antykoncepcyjnych.

Dodaj komentarz