Chcesz wiedzieć więcej o Seksie?
Informacje Dla Mężczyzn o tym
Jak Być Super Kochankiem
Jak Mieć Długi, Dobry Seks
Dołącz do 40,000+ czytelników.
0

28 listopada 2013

Afrodyzjaki

afrodyzjak

Afrodyzjaki są to pewnego rodzaje substancje, które według powszechnie panującej opinii, powodują zwiększony popęd płciowy jak i poprawiają samopoczucie. Wyostrzają zmysły, wzmacniają przeżywanie aktu seksualnego.

Choć w rzeczywistości trudno określić na ile faktycznie działają. Na pewno można powiedzieć, że są pewnego rodzaju urozmaiceniem w życiu erotycznym dwojga partnerów. Głównym takim afrodyzjakiem jest odpowiednia żywność. Do takich kuchennych afrodyzjaków, można zaliczyć między innymi :

– owoce morze oraz owoce,

Mają one za zadanie stymulować pożądanie seksualne. Do takich owoców głównie nalezą truskawki czy figi, choć też można tutaj wpisać melona, granat, banan, mango, brzoskwinie oraz kiwi.

Kolejną grupą, jaka można zaliczyć do afrodyzjaków to warzywa – na przykład marchew korzeń selera, karczoch, brokuły, szparagi, kiełki, kapusta, papryka, bakłażan. Do przypraw, jakie uznawane są za afrodyzjaki należą cynamon, kardamon, wanilia, chili, pieprz, imbir czy gałka muszkatołowa.

Napojem z afrodyzjakiem należy między innymi kawa, kakao, kozie mleko, szampan lub inne napoje alkoholowe.

W afrodyzjakalnych ziołach główny prym wiedzie lubczyk. Choć można powiedzieć, że w każdym kraju króluje inny afrodyzjak, wszystko zależy, jakie kto ma upodobania kulinarne. Przede wszystkim ta różnorodność wynika z dostępności regionalnej, a nawet i wiary w skuteczne działanie.

I tak na przykład w Egipcie są to liście akacji oraz miód; w Indiach wyciągi z drzewa sandałowego oraz haszysz; w Korei jak i w Chinach i Japonii króluje żeń-szeń; mak w Grecji oraz w krajach Azji; bazylia w Islamie; a w Peru czy w Boliwii za afrodyzjak uważana jest kokaina.

W historii za czasów Napoleona największym afrodyzjakiem była uważana trufla, natomiast brzoskwinie w krajach starożytnych kultur, a czekolada we Francji w XVII wieku. Występują również afrodyzjaki chemiczne, które można dostać między innymi w aptekach lub w innych sklepach. W większości wszystkie takie afrodyzjaki zawierają jedną z trzech substancji aktywnych: jochimbinę, strychninę i kantarydynę.

Dodaj komentarz